تبلیغات
سلامت و حجامت - 12 تا 19 ماه قمری، بهترین زمان برای حجامت

12 تا 19 ماه قمری، بهترین زمان برای حجامت

شنبه 21 آبان 1390  09:23 ب.ظ

نوع مطلب :حجامت در اسلام ،


با توجه به فعل و انفعالات سیستم بدن و طبق مستندات علمی و روایات اسلامی 12تا19هر ماه قمری، بهترین زمان برای حجامت است.
«غلامرضا كردافشار» درگفت وگو با ایرنا با بیان اینكه حجامت با دو هدف اصلاح كمیت و اصلاح كیفیت خون انجام می شود، افزود: در اصلاح كمیت خون، افرادی كه دارای خون زیاد و درمعرض بیماری هایی مانند سكته و فشارخون هستند اقدام به حجامت می كنند.
وی ادامه داد: مناسب ترین زمان حجامت برای این افراد برای اصلاح كمیت خون 12 تا 15ماه قمری است چرا كه سیستم خون انسان به نیروی جاذبه ماه واكنش نشان می دهد و در این روزها خون رقیق تر در بدن جاری است و می توان آن را از راه حجامت دفع كرد.
این متخصص طب سنتی خاطرنشان كرد، اگر هدف از حجامت اصلاح كیفیت خون و دفع مواد زائد خون باشد، بهترین زمان برای حجامت 15تا19ماه قمری است چرا كه دراین زمان خون غلیظ تر بدن به سطح پوست می آید و می توان آن را دفع كرد.
كرد افشار اظهارداشت: 15هرماه قمری، اوج جوشش خون انسان است و پزشكان نیز تلاش می كنند در این روزها به دلیل افزایش احتمال خطر، به جز موقعیت های اورژانسی از انجام عمل جراحی پرهیز كنند.
این استاد دانشگاه با بیان اینكه حجامت یك روش موثر برای حفظ سلامت بدن است، یادآورشد، حجامت باید ازسوی متخصصان و با مواد یك بارمصرف و استریل انجام شود.
وی افزود: در روش حجامت، پوست بدن با ابزار مخصوصی خراشیده می شود تا خون بیرون بیاید اما این خراشیدگی به لایه های عمیق پوست نمی رسد و به بخیه نیازی ندارد.

نوشته شده توسط: عباس کنار نوازی | آخرین ویرایش:چهارشنبه 10 آبان 1391 | نظرات() 

برچسب ها: حجامت ، زمان حجامت ، بهترین زمان حجامت ، حجامت و اسلام ، اسلام و حجامت ، حجامت در اسلام ، وقت حجامت ، بهترین وقت برای حجامت ، بهترین زمان برای حجامت ،